Ali ben, internetçi Ali.

Dediğim gibi ben Ali ama isterseniz Cerven de diyebilirsiniz. Cerven ikinci ismim. Don Kişot'un yazarı Cervantes'i bilirsiniz. Onun Türkçe'ye uyarlanmış hali desek yanlış olmaz. Haziran ve kırmızı anlamlarına da geliyor Çek dilinde.

19 Nisan 1993 doğumluyum ama ruhum 1943'lü gibi. Benim kadar teknoloji düşmanı, nostalji meraklısı, yenilik karşıtı olup da teknolojiyi yakından ve sürekli takip etmesi gereken bir işle uğraşan çok az insan vardır. Bu durum işimi sevmiyorum anlamına gelmiyor tabi, aksine çok da severek yapıyorum. Zaten beni şaşırtan nokta da burası. Benim başka bir işi sevmem lazımdı.

İnternet işleri çok tuhaf. Başkalarının işini kendi işinden daha çok bilmen gerekebiliyor. Mesela ben otomobil yedek parçalarından çok iyi anlarım. Far tamiri falan da yaparım. Turizm acenteliği işinden de en az bir acente çalışanı kadar anlarım. Demir çelik, makina piyasalarına da hakimim. Güvenlik kamerası sektöründe ve ürünlerinde de bu işi yapan çoğu meslek sahibinden daha fazla bilgi sahibiyim desem yalan olmaz.

Bunun sebebi ne biliyor musunuz? Çünkü site yaptıracak müşteri benim işimi bilmez. Ama ben yapacağım sitenin kime hitap edeceğini, nasıl hitap edeceğini, siteyi ziyaret edecek kişilerin neler görmek istediğini ve daha onlarca farklı konu da sitede bulunması gerekenleri bilmek zorundayım.

Yazar Ali.

Sadece şiir değil hikayelerim de var. 3 senedir yazmaya devam ettiğim 2 adet kitap var. Bir gün biter belki. Hep beraber okur, yorumlar, eleştiririz. Kitap dışında özellikle facebook'da paylaştığım yazılarım var bolca. Neler yazıyorum neler. ekşisözlük'de de karaladığımız entry'ler var bir kaç tane ama oradaki adımı söylemem :)

Solist Ali.

Bence hayattaki en eğlenceli şey şarkı söylemek. En hüzünlü şarkı bile içten içe mutluluk verir söylerken. O şarkının sözlerini ezberlemiş olmak, nameler, sesdeki iniş çıkışlar, o şarkıyı söyleyebilmek insanı mutlu eder, keyif verir. Söyledikçe söyleyesi gelir insanın. Ta ki yakın bir arkadaşımız sesimizin sandığımız kadar iyi olmadığını, hatta berbat olduğunu bize söyleyene kadar :(.

Öğrenci Ali.

Kendimi bildim bileli okuyorum. 5 yaşında başladım okumaya, hala devam ediyorum. Öğrencilik benimle özdeşleşmiş gibi geliyor bazen. Girdiğim her ortam da öğrenciyim. Kitap okumayı kutsallaştıranlardan değilim. Bilgi veren, insanı eğiten her şeyin okunması taraftarıyım. Özellikle hayatın.

Şair Ali.

İnternetçi Ali dedik diye tek yaptığımız şey internet de demedik. Şiir yazmayı çok severim. Çocukar üzerine, ölüm ve yaşam üzerine, aşk, ayrılık, gelecek üzerine, sosyal konularla ilgili çok şiirim var.